Blog

Czym jest norma ISPM?

Przepisy transportu międzynarodowego często wymagają, by drewniane skrzynie, w których przewożone są towary, spełniały standardy ISPM. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym one są. Standard ISPM 15 dotyczy odpowiedniego suszenia drewna. Nazywa się go też IPPC lub fumigacją.

 

Czym jest formowanie jednostki ładunkowej?

Palety z towarem podróżujące codziennie po całym świecie nie są ładowane przypadkowo. Profesjonalne firmy logistyczne dokładnie formują jednostki ładunkowe. Co to oznacza? Formowanie jednostki ładunkowej to nic innego, jak ułożenie towaru na palecie w ten sposób, by pozostała ona stabilna, nie przekroczyła dopuszczalnych norm wynikających z jej nośności, a towar spiętrzony był tak, by nie uległ uszkodzeniu.

Wykonywanie obliczeń

Zamówienie opakowań: nie tylko wymiary!

Osobom, które odpowiedzialne są za zamówienie opakowań do transportu, często wydaje się, że wystarczy w tym celu podać wymiary przewożonego towaru. Nic bardziej mylnego! Aby towar bezpiecznie dojechał na miejsce, firma przygotowująca opakowania powinna wiedzieć o nim jak najwięcej.

Cechy folii antykorozyjnej VCI

Nowoczesna technologia VCI zabezpiecza metale przed korodowaniem. Dzięki lotnym inhibitorom korozji jest stosowana w wielu materiałach opakowaniowych jak folia antykorozyjna. W branży transportowej folia VCI jest wykorzystywana na szeroką skalę. Zapobiega i chroni przed korozją produkty, które są transportowane lub magazynowane. Jednak nie jest to jedyna zaleta folii antykorozyjnych.

Czym dokładnie zajmuje się producent palet drewnianych?

Jednym z zadań producentów palet drewnianych jest eksport tego produktu do wielu krajów. Zaopatrują rynek opakowań drewnianych i innych producentów z branż, które wykorzystują euro palety do magazynowania i transportu produktów. Oprócz palet drewnianych oferują też elementy do ich produkcji. Docelową grupą są również firmy handlowe, które uczestniczą w obrocie palet drewnianych.

Kilka słów o przewozie kontenerowym

Wynalezienie kontenerów ponad pół wieku temu miało ogromny wpływ na transport towarów. W dzisiejszych czasach ponad 80% ładunków niemasowych przewozi się właśnie w kontenerach. Trudno jest określić przeciętną zawartość kontenera. Może w nim być jeden duży produkt, ale też setki pudełek.

Kilka słów o pakowaniu towarów w folie termokurczliwe

Pakowanie w folie termokurczliwe jest obecnie bardzo pożądaną usługą. W ten sposób zabezpiecza się towary, które czeka transport na drugi koniec świata, ale też i te, które przez jakiś czas mają zalegać w magazynie czy hurtowni. Pakowanie w folie termokurczliwe jest wręcz nieocenione, jeśli chodzi o składowanie towarów na świeżym powietrzu, na przykład pod wiatą.

Czym jest sztauowanie kontenera i po co się je wykonuje?

Wysyłanie towarów w podróż drogą morską wymaga zachowania wielu procedur. Należy wziąć pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo towaru podczas transportu, ale również to, jak towar może wpływać na bezpieczeństwo statku, którym będzie podróżował. Dlatego pakowanie towarów do transportu morskiego czy lotniczego nie jest łatwym zadaniem i wielu przypadkach wymaga pomocy profesjonalistów.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę pakującą nasz towar do transportu?

Wysyłanie towarów w świat to nie raz ogromne wyzwanie logistyczne. Codziennie po całym świecie kursują różnego rodzaju towary, w tym skomplikowane maszyny i produkty ponadgabarytowe. Aby odpowiednio zapakować towar, przy wysłaniem go w drogę warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która nie wykona dla nas usługę kompleksowo.

Transport towarów wymaga ich odpowiedniego opakowania

W dzisiejszych czasach świat można uznać za globalną wioskę. Dzięki Internetowi, ogromnym kontenerowcom i samolotom transportowym osoba w Europie może w ciągu kilku chwil dokonać zakupu w Azji, a za kilkanaście dni towar zostanie dostarczony pod jej drzwi. Jednak niewiele osób zastanawia się nad tym, jak towary muszą być zapakowane, aby nieuszkodzone dotarły na drugi koniec świata.

Pages

ETES-VOUS INTÉRESSÉ À NOS PRODUITS OU SERVICES?

Vous voulez connaître les détails?

Appelez ou envoyez un courriel

Contact