Blog

Usługi pakowania, relokacji, konteneryzacji - ile to kosztuje?

Koszt usługi pakowania, relokacji i konteneryzacji uzależniony jest w ogromnej mierze od tego, jakiego rodzaju ładunku dotyczy. Przy ustalaniu ceny ważne będą jego rozmiary, ciężar oraz specyficzne właściwości. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje każda z wyżej wymienionych usług, zalecamy skontaktowanie się z naszą firmą, a także zapoznanie się z poniższym wpisem. Nasi pracownicy, na podstawie przedstawionych przez ciebie danych, podadzą przybliżoną cenę za usługę pakowania, relokacji lub konteneryzacji.

Rola i znaczenie formowania ładunków

Formowaniem ładunków określamy ogół czynności organizacyjnych, które mają na celu odpowiednie przygotowanie towarów do ich bezpiecznego transportu. Podczas formowania istotne będzie właściwe wykorzystanie powierzchni i przestrzeni środków transportu, a także dopasowanie rodzaju ładunku do środków transportu. O roli, jaką odgrywa formowanie ładunków, a także jakie akcesoria są przydatne w jego trakcie, przeczytasz w naszym wpisie.

Pakowanie do transportu morskiego

Dla ładunku, transportowanego drogą morską najbardziej niebezpieczna jest korozja, gwałtowne przechyły oraz wstrząsy. Na morzu bowiem panują specyficzne warunki atmosferyczne, takie jak duża wilgotność powietrza i jego zasolenie, brak cyrkulacji oraz znaczne różnice dobowe temperatur. Aby zabezpieczyć ładunek do transportu morskiego przed korozją, czyli przed stopniowym niszczeniem metalu, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi stosuje się specjalne zabezpieczenia. Sprawdź, jakie.

Pakowanie urządzeń i maszyn w świetle przepisów

Ze względu na specyfikę branży zajmującej się pakowaniem urządzeń i maszyn istnieje wiele norm i standardów, których należy bezwzględnie przestrzegać. Powstały one z myślą o transporcie maszyn i urządzeń, który to wymaga nadzwyczajnej ostrożności i pełnego profesjonalizmu. Normy te szczegółowo określają sposób pakowania dla transportu lądowego, morskiego czy lotniczego. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym standardom dotyczącym pakowania maszyn i urządzeń. 

Pakowanie do transportu lotniczego

Towary, przeznaczone do transportu lotniczego, ze względu na turbulencje, zmianę ciśnień i atmosfer, a także dopuszczalną wagę w czasie lotu, nie mogą być ani zbyt ciężkie, ani zbyt wrażliwe na zmiany otoczenia. Najczęściej taki sposób transportu wybierany jest w przypadku towarów żywnościowych lub innych, które powinny szybko znaleźć się u odbiorcy, ze względu na określony czas przydatności. Transport lotniczy trwa bowiem nieporównywalnie krócej, aniżeli transport morski czy lądowy.

Normy opakowań drewnianych w transporcie międzynarodowym

Opakowania drewniane, przeznaczone do międzynarodowego transportu towarów, powinny spełniać określone wymagania. Przede wszystkim muszą zostać poddane procesom:

  • obróbki cieplnej,
  • fumigacji,
  • certyfikacji.

Przyjrzyjmy się, na czym polega każda z tych czynności.

Pakowanie do transportu lądowego

Pakowanie ładunków, przeznaczonych do transportu lądowego, ma olbrzymie znaczenie w zapewnieniu tym towarom bezpieczeństwa. Zasadniczo podczas procedury pakowania wyróżnia się dwa elementy:

  • akcesoria,
  • zabezpieczenia.

Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega procedura pakowania towarów, przeznaczonych do transportu drogą lądową.

Czujniki w transporcie. Jak zredukować ryzyko wstrząsów, przechyłów i zmian temperatury?

Transport ładunków ponadgabarytowych jest niezwykle skomplikowany z punktu widzenia logistycznego. Aby zredukować ryzyko wstrząsów, przechyłów i zmian temperatury warto zaopatrzyć się w specjalistyczne czujniki. Umieszcza się je w skrzyni lub w opakowaniu. Z jednej strony umożliwiają one monitorowanie przewożenia ładunków i dbanie, by nie uległy uszkodzeniu, z drugiej mogą pomóc one w dochodzeniu odszkodowania, w przypadku uszkodzenia transportowanych dóbr. 

Sprawdź w naszym wpisie, jak działają czujniki:

Załadunek towaru przed transportem. Przebieg procesu

Zanim ładunek ruszy w drogę, musi zostać w odpowiedni sposób załadowany na pojazd go przewożący. W jaki sposób należy zatem przygotować transport? Sprawdź w naszym wpisie!


Kontenery wentylowane. Najwyższa jakość transportu

Korzystanie z kontenerów pozwala usprawnić każdy etap związany z załadunkiem i transportem towarów. Jednocześnie nowoczesny kontener gwarantuje, że przewożony produkt dotrze do miejsca przeznaczenia bez uszkodzenia czy zmiany swoich właściwości. Szczególne możliwości podczas transportu zapewniają kontenery wentylowane.

Pages

ARE YOU INTERESTED IN OUR PRODUCTS OR SERVICES?

Need more information?

Please call or email

Contact